Kontakt

Adress

Ljungadalsgatan 6, 352 46 Växjö

E-post

info@vft.se
butik@vft.se

Telefon

0470 – 73 98 00

Vänligen läs vår policy i hur vi hanterar era uppgifter. Klicka här >>

GDPR

2 + 13 =

Butiken

Martin Andersson

Butikschef/ Säljare
E-post: martin@vft.se
Tel: 0470-73 98 07

Sofie Hildebrand

Säljare (Mammaledig)
E-post: sofie@vft.se
Tel: 0470-73 98 14

Johannes Larsson

Säljare
E-post: johannes@vft.se
Tel: 0470-73 98 05

Malin Calmernäs

Säljare
E-post: malin.c@vft.se
Tel: 0470-73 98 12

Daniel Johansson

Säljare
E-post: daniel.j@vft.se
Tel: 0470-73 98 04

Malin Axelsson

Säljare – Kakel & klinker
E-post: malin.a@vft.se
Tel: 0470-73 98 16

Simon Bergstrand

Säljare
E-post: simon@vft.se
Tel: 0470-73 98 11

Micke Nilsson

Säljare
E-post: micke@vft.se
Tel: 0470-73 98 08

Veronica Andersson

Säljare
E-post: veronica@vft.se
Tel: 0470-73 98 15

Jennie Lind

Säljare
E-post: jennie@vft.se
Tel: 0470-73 98 13

Malin Pettersson

Säljare
E-post: malin@vft.se
Tel: 0470-73 98 09

Frida Johansson

Säljare
E-post: frida@vft.se
Tel: 0470-73 98 14

Yrkesbutik

Stefan Grem

Säljare / Yrkesbutik
E-post: stefan@vft.se
Tel: 0470-73 98 10

Ulf Rydberg

Säljare / Yrkesbutik
E-post: uffe@vft.se
Tel: 0470-73 98 41

Robert Gustavsson

Säljare / Yrkesbutik
E-post:robert@vft.se
Tel: 0470-73 98 40

Peter Olsson

Distribution
Tel: 0470-73 98 00

Måleri

Andreas Blomqvist

VD & ägare
Arbetsledare -Entreprenad

E-post: andreas@vft.se
Tel: 0470-73 98 54

Freddie Olsson

Vice VD & ägare
Arbetsledare – Entreprenad 

E-post: fredde@vft.se
Tel: 0470-73 98 53

Daniel Grundström

Arbetsledare – Privata hem
E-post: daniel.g@vft.se
Tel: 0470-73 98 57

Daniel Eriksson

Arbetsledare – Privata hem
E-post: daniel.e@vft.se
Tel: 0470-73 98 55

Golv & badrum

Björn Bogren

Arbetsledare – Entreprenad
E-post: bogren@vft.se
Tel: 0470-73 98 71

Fredrik Johansson

Arbetsledare – Privata hem
E-post: f.johansson@vft.se
Tel: 0470-73 98 73

Staffan Johansson

Arbetsledare – Privata hem
E-post: staffan@vft.se
Tel: 0470-73 98 72

Sofie Liljedahl

Projektledare
E-post: sofie.l@vft.se
Tel: 0470-73 98 06

Administration

Henrik Borg

Ekonomichef
E-post: henrik@vft.se
Tel: 0470-73 98 52

Roger Bolsgård

Kalkylator
E-post: roger@vft.se
Tel: 0470-73 98 56

Christina Rundqvist

Ekonomi/Personaladministratör
E-post: christina@vft.se
Tel: 0470-73 98 51

Kontaktuppgifter

Växjö Färg & Tapet
Ljungadalsgatan 6
352 46 Växjö
0470-73 98 00
info@vft.se 

Öppettider:

Måndag – Fredag 10-18
Lördag 10-14

Avvikande tider:
läs mer under "öppettider".

Måleri

Vi har målat det mesta och med det mesta under våra snart 60 år i branschen.

Vårt måleri som startade i blygsam skala 1957 har lagt grunden till det vi är idag.

Inlogg till Intranät

Klicka här för logga in >>