Kontaktinformation

Adress

Ljungadalsgatan 6, 352 46 Växjö

E-post

info@vft.se
butik@vft.se

Telefon

0470 – 73 98 00
Kontakta oss

Vänligen läs vår policy i hur vi hanterar era uppgifter. Klicka här >>

GDPR

14 + 15 =

Butik

Anders Björneskog

Butikschef/Säljare
E-post: anders@vft.se
Tel: 0470-73 98 03

Jens Malmkvist

Säljare Yrkesbutik
E-post: jens@vft.se
Tel: 0470-73 98 42

Martin Andersson

Säljare
E-post: martin@vft.se
Tel: 0470-73 98 07

Sofie Liljedahl

Säljare
E-post: sofie.l@vft.se
Tel: 0470-73 98 06

Daniel Johansson

Säljare
E-post: daniel.j@vft.se
Tel: 0470-73 98 04

Micke Nilsson

Säljare
E-post: micke@vft.se
Tel: 0470-73 98 08

Sofie Hildebrand

Säljare
E-post: sofie@vft.se
Tel: 0470-73 98 14

Holger Ramdin

Säljare
E-post: holger@vft.se
Tel: 0470-73 98 05

Malin Calmernäs

Säljare
E-post: malin.c@vft.se
Tel: 0470-73 98 12

Peter Olsson

Distribution
Tel: 0470-73 98 00

Jennie Lind

Säljare
E-post: jennie@vft.se
Tel: 0470-73 98 13

Malin Pettersson

Säljare
E-post: malin@vft.se
Tel: 0470-73 98 09

Stefan Grem

Säljare Yrkesbutik
E-post: stefan@vft.se
Tel: 0470-73 98 10

Måleri

Andreas Blomqvist

VD/Arbetsledare/Yrkesmarknad
E-post: andreas@vft.se
Tel: 0470-73 98 54

Freddie Olsson

Arbetsledare Entreprenad/Yrkesmarknad
E-post: fredde@vft.se
Tel: 0470-73 98 53

Daniel Grundström

Arbetsledare Privata Hem/Projekt
E-post: daniel.g@vft.se
Tel: 0470-73 98 57

Roger Bolsgård

Kalkylator
E-post: roger@vft.se
Tel: 0470-73 98 56

Golvarbete och Badrumsrenovering

Björn Bogren

Arbetsledare Entreprenad/Yrkesmarknad
E-post: bogren@vft.se
Tel: 0470-73 98 71

Fredrik Johansson

Arbetsledare Privata Hem/Projekt
E-post: f.johansson@vft.se
Tel: 0470-73 98 73

Fönsterrenovering

Magnus Dahlin

Arbetsledare
E-post: magnus.s@vft.se
Tel: 0470-73 98 92

Administration

Henrik Borg

Ekonomichef
E-post: henrik@vft.se
Tel: 0470-73 98 52

Christina Rundqvist

Ekonomi/Personaladministratör
E-post: christina@vft.se
Tel: 0470-73 98 51

Våra samarbetspartners

Kontaktuppgifter

Växjö Färg &Tapet
Ljungadalsgatan 6
352 46 Växjö
0470-73 98 00
info@vft.se

Öppettider:
Måndag – Fredag 10-18
Lördag 10-14

Måleri

Vi har målat det mesta och med det mesta under våra snart 60 år i branschen.

Vårt måleri som startade i blygsam skala 1957 har lagt grunden till det vi är idag.

Inlogg till Intranät

Klicka här för logga in >>